Skolens ansatte

E-postadresse: initialerne efterfulgt af @tornbjerg-gym.dk

Anders Kristoffersen (KR)
Kemi, Matematik
Anders Schallert Kamp (ASK)
Engelsk
Anette Fog (AF)
Biologi, Matematik, Matematikvejleder
Anja Tinggaard Greve Nielsen (ATN)
Sekretær
Anna Heebøll (HE)
Historie, Samfundsfag
Anne Bagger Nielsen (ABN)
Engelsk, Fransk
Anne-Sofie Ryrberg Høyer (AH)
Billedkunst, Dansk
Annette Kjærgaard (AK)
Dansk, Kursusleder, Samfundsfag
Camilla Brink Hansen (CBH)
Kontorelev
Carsten Claussen (CC)
Fysik, Matematik, Rektor
Claus Christoffersen (CH)
Teknisk servicemedarbejder
Claus Rode Nielsen (CN)
Oldtidskundskab, Tysk
Diana Bastholm (DK)
Kemi, Matematik
Elisa Franck (EF)
Dansk, Samfundsfag
Erik Mikkelsen (MI)
Biologi, Matematik
Erika Kirsch (KI)
Studievejleder, Tysk
Esben Schøler Nielsen (SN)
Fysik, Historie
Eva Grady (EG)
Engelsk, International koordinator, Læsevejleder, Religion
Finn Roholt Pedersen (FR)
Engelsk, Idræt
Flemming Petersen (FP)
Biologi, Kemi
Georg Sveistrup (SV)
Historie, Idræt, Tornbjerg Elite, Uddannelsesleder
Gitte Christensen (GC)
Spansk, Tysk
Gregers Selz Stoltenberg Stjerne (GS)
Dansk, Historie
Helle Petersen (HP)
Biblioteksmedhjælper
Henrik B. Thomsen (HT)
Dansk, Religion
Ida Klitgaard Lassen (IL)
Mediefag, Musik
Jacob Kaas Christensen (JKC)
Fysik, Matematik
Jannik Juhl Christensen (JC)
Filosofi, Matematik
Jeanette Hamer (JHA)
Engelsk, Spansk
Jens Lund (LU)
Fysik, Matematik
Jeppe Trier Hvam (JTH)
Idræt, Samfundsfag
Jesper Thøis Madsen (JM)
Historie, Musik, Studievejleder
Jess Lindholm (JL)
Religion
Jette Drøhse (JD)
Løn, Sekretær, Økonomi
Kaspar Gothardt Rasmussen (KGR)
Fysik
Kirsten Skougaard (KS)
Musik, Tysk, Uddannelsesleder
Kirsten Thune (KT)
Sekretær
Klavs Runge Christiansen (KC)
Laboratoriemedhjælper
Kristina Jensen (KJ)
Dansk, Engelsk
Lasse Baasch Engedal (LE)
Fysik, Kemi
Lasse Rahn (RA)
Historie, Tysk
Line Beese Rasmussen (LR)
Idræt, Psykologi, Studievejleder
Lis Olsen (LO)
Fysik, Matematik
Lise Christiansen (LC)
Dramatik, Engelsk
Louise Løvendahl (LL)
Biologi
Louise Marie Holm Frandsen (LH)
Historie, Samfundsfag
Louise Prehn Schultz (LP)
Dramatik, Historie
Malene Rytter (MR)
Fysik, Matematik
Maricela C.V. Christensen (MC)
Spansk
Marie Broue Mikkelsen (MB)
Engelsk, Fransk
Marie Møller Hollesen (HO)
Spansk
Marie Schmidt (SC)
Biologi, Idræt, Tornbjerg Elite
Marie Østergaard (OES)
Dansk, Idræt
Martin Lehrmann Andersen (AN)
Engelsk, Religion
Martin Søgaard Thomsen (ST)
Biologi, Bioteknologi, Kemi
Mette Bjarup Hansen (MBH)
Biologi, Idræt
Mette Skov (MS)
Engelsk, Idræt
Mike Vandal Auerbach (MA)
Fysik, Matematik
Mogens Holmstrøm Toft (TO)
Teknisk servicemedarbejder
Morten B. Nielsen (MN)
Fysik, Kemi
Morten Hansen (MHA)
Idræt, Psykologi, Tornbjerg Elite
Morten Schou Nielsen (NI)
Dansk, Samfundsfag
Paw Stylsvig (PJ)
Historie, Idræt, Tillidsrepræsentant
Per Apollo (PA)
Idræt, Samfundsfag
Pernille Sus Larsen (PSL)
Biologi
Peter Holme (PH)
Billedkunst, Dansk
Peter Olsen (PO)
Fysik, Kursusleder, Matematik
Poul Sloth (PS)
Teknisk support
Rasmus Høyer (RH)
Religion, Samfundsfag
Rasmus Steen Tvergaard (RT)
Oldtidskundskab, Religion
Rikke Rowek Kier (RK)
Dansk, Oldtidskundskab
Rune Reimer Christensen (RR)
Engelsk, Historie
Shadi Khorsandian Pedersen (SP)
Sekretær
Signe Klokker (KL)
Biologi, Idræt, Studievejleder
Simon Worsøe (SW)
Mediefag, Spansk
Stine Ea Arbo Nommesen (NO)
Dansk, Tysk
Susanne Wulff Jørgensen (SWJ)
Sekretær, Økonomi
Søren Nørup Knudsen (SK)
Biologi, Samfundsfag
Teresa Twardak (TT)
Dansk, Filosofi, Psykologi
Thomas Grann (TG)
Engelsk, Religion
Thomas Secher Lund (TLU)
Engelsk, International koordinator, Kursusleder, Samfundsfag
Tine Pihl (TP)
Engelsk, Idræt, Uddannelsesleder
Trine Cederfeld de Simonsen (TC)
Engelsk, Fransk, Samfundsfag
Uffe Hansen (UH)
Idræt, Matematik, Vicerektor